середу, 24 лютого 2021 р.


Моя нова розробка для вивчення українського алфавіту .

Набір для творчості "Букви-пазли"🧩.

Комплект букви-пазли з вивченням написання букв і цілих слів за новою українською школою. У цьому комплекті я використала метод цілих слів, до впровадження нової української школи він не використовувався, але тепер набув популярності. Сутність цього методу полягає в тому,що діти, не знаючи букв,запам'ятовують шляхом зорового сприйняття образ слова без поділу його на склади, звуки,букви. Вправам на швидке зорове поняття обов'язково мають передувати такі види роботи, як усвідомлення лексичного значення слова, опрацювання його вимови. Важливо,щоб діти уміли уважно вдивлятися в слово,карбувати його зоровий образ у пам'яті,виокремлювати його з мовлення,розпізнавати в надрукованих текстах. Це сприяє збагаченню словникового запасу дитини та вмінню говорити чітко і правильно. Перевага цього методу полягає ще й у тому,що він природніший для дитини,ніж інші. В основу сприймання покладено ціле слово, речення, як і в мовленні людей. До розуміння звука-букви,слова діти доходять тільки після того, як промовляють речення з метою виділення в них окремих слів. Тільки після повторення за мамою( вихователем,учителем) слів переходять до аналізу звуків і ознайомлення з літерами.
Прийоми методу цілого слова у поєднанні зі звуковим аналітико- синтетичним методом сприяють зоровій то зорово-слуховій пам'яті дитини, що,в свою чергу, полегшує формування в дитини вміння читати.
На сторінках алфавіт дитина пише велику букву.
На основі кожної сторінки можна побудувати повноцінне заняття. Також можна використовувати будь-який буквар, який у вас є. Використовувати пластилін, дати дитині завдання зліпити з пластиліну щось на букву ,яка вивчається.
У цьому комплекті поєднано  завдання, як для навчальної та і для творчої діяльності,  такі як: письмо, читання ,розмальовування, вправи на логіку, мислення, увагу, вирізання, клеянння, ліплення.


Немає коментарів:

Дописати коментар